Co robić jeżeli Twoje pociechy mają astmę? Jak skutecznie bronić się przed roztoczami i drobnoustrojami?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi cierpi na wszelkiego rodzaju choroby związane z układem oddechowym – te problemy dotykają niestety zwłaszcza dzieciaków. Nie da się ukryć, że w sporej mierze jest to związane bez wątpliwości ze stanem naszego środowiska – chyba każdy słyszał już o smogu w Krakowie czy innych miastach oraz o tym, że wiele polskich miast zajmuje niechlubne wysokie miejsca na liście najbardziej zanieczyszczonych miast Europy – to na pewno nie przyczynia się do poprawy komfortu naszego życia i zdrowia.

katar, alergia
Autor: William Brawley
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku lekarze alarmują, że coraz więcej ludzi umiera z przyczyn związanych z niewydolnościami układu oddechowego – jeżeli ten problem dotyczy także naszych dzieci, oczywiście nadszedł właściwy moment, żeby jakoś temu przeciwdziałać. Niestety w pojedynkę nie naprawimy świata i nie spowodujemy, że smog zniknie z powietrza w naszych miejscowościach, jednak możemy zadbać o wysoką jakość powietrza, którym my i nasze dzieci oddychamy w domu. Jeśli chcesz naprawdę zadbać o dobrą jakość powietrza, którym oddychają Twoje dzieci, z pewnością będziesz musieć zaopatrzyć się w kilka potrzebnych gadżetów.
Jeśli Twoje dziecko nieustannie kicha i ewidentnie ma uczulenie na roztocza, wtedy dobrym pomysłem będzie bez wątpliwości sterylizator parowy- http://znam.swidnica.pl/. Nie przerażaj się – to urządzenie tylko tak strasznie się nazywa, jednak w rzeczywistości ma właściwie same plusy. Sterylizator parowy pozwoli Ci pozbyć się drobnoustrojów oraz wszechobecnego kurzu z ubrań i pościeli Twojego dziecka, co z pewnością ułatwi mu oddychanie na co dzień oraz łatwiejsze zasypianie. Dzięki temu, że będzie mogło oddychać powietrzem całkowicie wolnym od roztoczy, Twoje dziecko oczywiście będzie lepiej sypiało w nocy, dzięki czemu będzie o wiele bardziej wypoczęte za dnia.

domowy sterylizator
Autor: Clive Darra
Źródło: http://www.flickr.com
W dodatku praktycznie w całym domu możesz porozstawiać wszelkiego rodzaju dezynfektory. Dzięki nim także będzie Ci łatwiej pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń, które na co dzień znajdują się w powietrzu, którym oddychacie. Dezynfektory kosztują naprawdę grosze, dlatego tak ważne jest, aby znalazły się praktycznie w każdym zakątku Twojego domu- zobacz dodatkowe informacje. Walka z uczuleniem wcale nie jest taka łatwa jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeżeli chcesz naprawdę kompleksowo zwalczać uczulenia, wtedy powinnaś udać się z dzieckiem do lekarza – jeśli jednak chodzi Ci tylko o działanie prewencyjne, powyższe wskazówki bez wątpienia wystarczą.

Zobacz

    Zobacz też