Co warto posiadać w domu na zapas, gdy jest się rodzicem malucha? Praktyczne produkty, które raczej nie przyjdą ci do głowy jako pierwsze.

Często okazuje się, iż bardzo wiele rzeczy całkiem niespodziewanie jest przydatnych w domu kiedy jesteśmy rodzicami szkraba. To, iż dobrze jest posiadać więcej paczek mokrych chusteczek w opakowaniach ekonomicznych oraz śliniaczków – to pewnik, ulubiona kaszka też nagle nie może się skończyć, ale zdarza się, że całkowicie inne produkty mogą być pomocne niż te, jakich codziennie używamy.

Dzieciom
choroba
Źródło: pixabay.com

zdarza się chorować – to nie nowość. Zwłaszcza, kiedy chodzą do żłobka. Niezależnie od tego, czy to katar na tle alergicznym czy wywołany przeziębieniem, warto zawsze posiadać u siebie krople do nosa Sulfarinol i stosować je zgodnie z zaleceniem pediatry albo zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Więcej informacji: kliknij i sprawdź (kliknij i sprawdź). Krople szybko zmniejszają naczynia krwionośne, jednak nie przesuszą nadmiernie śluzówki, dzięki czemu krople do nosa Sulfarinol sprawdzą się przy każdym katarze. Gdy dzieciątko jest kapryśne i nie chce jeść, warto zachęcić je czymś, co lubi, np. mlekiem kliknij sojowy. Można wkroić banana albo dołożyć jakieś owoce sezonowe i zrobić w ten sposób świetne śniadanie lub drugie śniadanie. Danie nie będzie ciężkie, lecz zapewni dziecku uczucie sytości. Można do mleka Bebilon sojowy dodać kakao i uzyskać w ten sposób pyszny deser. Posiłki na bazie tego mleka nie zawierają laktozy, dlatego nie wywołają alergii u dziecka. Jeśli brakuje nam pomysłu na nową zabawę, dobrze jest posiadać w domu zapas mąki kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci a także mąki kartoflanej.

Apteka online Świat Leku
Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Z mąki i oliwki możemy zrobić „magiczny piasek” – rodzaj plasteliny, która zaangażuje malucha na wiele godzin. Z soli i mąki można wytworzyć masę solną, powycinać kształty foremkami do ciasteczek, a potem wysuszyć i ozdobić. Ze skrobi kartoflanej i małej porcji wody otrzymamy ciecz nienewtonowską, która też będzie doskonała do zabawy na kilka godzin. Który maluszek nie lubi taplać się w wodzie albo błocie? Dodatkową zaletą mąki kartoflanej jest jeszcze to, że może zastąpić zasypkę dla dzieci.

Rodzice zwykle są niesamowicie zaradni i z banalnych przedmiotów wyczarowują świetne zabawki pochłaniające dziecięcą uwagę na długie godziny, a kiedy brak czegoś potrzebnego pod ręką, także stosują swoje wielokrotnie przetestowane metody.

Zobacz

    Zobacz też