Dbanie o stan zdrowia przy zastosowanie naturalnych specyfików. Jakie naturalne produkty możemy z powodzeniem stosować codziennie miast chemicznych środków?

Używanie jak najbardziej naturalnych rzeczy to nie jest jakaś fanaberia, ale coś czego pozytywny wpływ mogły obserwować chociażby nasze babcie na co dzień. Fakt, że dawniej tak na dobrą sprawę nie było większego wyboru, z tego powodu też stosowano to co było w danej chwili pod ręką. Natomiast sporo z takich rzeczy możemy używać z pożytkiem dla nas samych i obecnie. Nie niszcząc zdrowia bez potrzeby sztucznymi artykułami.

To dotyczy oczywiście jedzenie, lecz również różnych kosmetyków jak też środków do sprzątania. Tak właściwie w wielu dziedzinach życia doskonałe działanie naturalnych produktów możemy wykorzystywać na co dzień. Czemu więc nie sprawdzić jak to jest?

zdrowa żywność
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Tym bardziej, że często te naturalne specyfiki są tańsze od tych chemicznych. Tak jest na przykład z kosmetykami. Naturalne olejki do włosów kosztują mniej aniżeli wiele markowych odżywek, a działają przy tym o wiele lepiej: czytaj tutaj więcej. Nie jedna z kobiet na pewno przetestowała z pozytywnym rezultatem olejek z orzechów makadamia, lub kokosowy, który świetnie nawilża jak i przywraca włosom połysk. Zatem warto przynajmniej spróbować, by osobiście móc ocenić czy tego typu specyfiki dobrze na nas działają.

Jak mowa o rzeczach naturalnych to ogromnie istotne jest by takie właśnie produkty stosować komponując naszą dietę. Wiadomo, iż nie od razu uda nam się zmienić sposób odżywiania całkowicie ale niektóre rzeczy można dodać do diety od razu. W codziennej diecie powinna nam towarzyszyć zdrowa kasza. Już nasi przodkowie spożywali jej spore ilości. Nie ma się co dziwić bo to świetny dodatek do wielu rzeczy. Ma sporo błonnika oraz wartości odżywczych. Najlepsze jest to, iż rodzajów kasz mamy bardzo dużo, dlatego też nie prędko nam się znudzi.

Można wybierać choćby pomiędzy pęczakiem, jęczmienną, gryczaną jak też wieloma różnymi zdrowymi i pysznymi jej rodzajami. Podmieniając ziemniaki albo też pszenne makarony właśnie na kaszę robimy spory krok w dobrym kierunku, a na pewno również odbije się to pozytywnie na naszej wadze- następna strona.

kasza na talerzu
Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Tak samo wiele środków do sprzątania można zastąpić tymi mniej szkodliwymi. Na przykład soda oczyszczona, która jest z pewnością w każdej kuchni doskonale usuwa, nawet te zaschnięte zanieczyszczenia. Tak samo jest z kwaskiem cytrynowym, jaki usuwa kamień, lub też z octem, który świetnie czyści i dezynfekuje bez zostawiania smug. Warto w związku z tym spróbować w swoim domu oraz właściwie całym życiu te małe zmiany zaprowadzić i zobaczyć jaką da nam to różnicę.

Zobacz

    Zobacz też