Dieta dla mężczyzny

Dieta indywidualna bierze pod uwagę zarówno stan zdrowia, styl życia jak i czas który osoba odchudzająca się może przeznaczyć na przygotowanie potraw. Taka dieta bierze pod uwagę także rodzaje kupowanych produktów spożywczych a także możliwości finansowe, zapotrzebowanie na składniki odżywcze jak też preferencje smakowe. To idealne podejście dla osób, które chcą schudnąć lub też poznać reguły zdrowego odżywiania, a równocześnie nie chcą zrezygnować z ukochanych smaków. Możliwym jest także obecnie odchudzanie przez internet.

Soki owocowe
Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj nie wyłącznie panie dbają o swój wygląd i stosują rozmaitego rodzaju odchudzające diety, ale również coraz częściej mężczyźni sięgają po takie rozwiązania. Dieta dla mężczyzn nie musi być ani restrykcyjna, ani monotonna – sprawdź tutaj: gabinet-dietetyczny.pl/. Stosowne odżywianie pomoże panom uzyskać szczupłą sylwetkę i zatroszczyć się o zdrowie.

Na początek najlepiej powoli odmieniać własne nawyki żywieniowe. Panowie powinni przyzwyczaić się do konsumowania mniejszych porcji potraw, za to częściej, to jest od 4 do 5 razy dziennie. Przygotowując śniadania trzeba zamienić tłuste wędliny (na przykład boczek, baleron, pasztety) na o wiele lżejsze: wędliny z indyka czy produkty rybne, żółte sery zastąpić białymi, zaś bułki kajzerki chlebem razowym. Idealna dieta bogata jest w jarzyny a także owoce które muszą obecne być w niemal każdym z posiłków. Do kanapki można dodać talarek ogórka bądź listek sałaty. Najlepiej również nauczyć się jadać różnego rodzaju sałatki (bez majonezów), bowiem są one bardzo smaczne.

dieta
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Właściwa dieta dopuszcza podjadanie pomiędzy głównymi daniami wyłącznie warzyw. Surowa marchew będzie dobrą przegryzką. Ponadto warzywa nie tylko są małokaloryczne, lecz także mieszczą w sobie bez liku witamin jak też błonnik, który reguluje pracę jelit oraz zmniejsza uczucie głodu. Dozę błonnika w codziennej diecie zdołamy zwiększyć przez dorzucanie do potraw otrębów, ziaren bądź też orzeszków. Niezłym pomysłem jest też samodzielne komponowanie kompozycji śniadaniowych, to jest łączenie ulubionych odmian płatków, suszonej żurawiny czy suszonych owoców. Przejrzyj pełną propozycję pod adresem: http://www.gabinet-dietetyczny.pl/testy-na-nietolerancje-pokarmowe/.

Można również sporządzić wywar z 2 marchewek, 2 cebul, 3 pietruszek, 2 porów, jednego selera oraz kilograma ziemniaków duszonych w łupinie. Taki wywar znakomicie ureguluje przemianę materii.

Zobacz

    Zobacz też