Psychika też przeżywa kryzys

Zataczająca coraz szersze kręgi fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Nawał obowiązków, lęk przed pójściem na L4, nawet jeśli poważnie chorujemy, rywalizacja między pracownikami, nieszczere koleżeńskie relacje i bezwzględność pracodawców, którzy są pewni, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy kontrolować swoje życie.

Lekarzowi możesz zaufać

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz wszechobecne informacje o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, lęk przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, wyścig szczurów między pracownikami, złe relacje w pracy i bezduszność pracodawców, którzy są pewni, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że często towarzyszą nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przeoczyć momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy panować nad własnym życiem. Stres może stłamsić naszą radość życia, wpłynąć na nasz związek i relacje z dziećmi, oddalić od przyjaciół i wreszcie sprawić, że sięgniemy po używki, staniemy się nieefektywni w pracy i wypaleni zawodowo.

Aby zdiagnozować nasze problemy, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Jeśli jesteśmy mieszkańcami np. mazowieckiego, wystarczy wpisać w gogle frazy: Warszawa sprawdzony psychoterapeuta lub poradnia psychologiczna wrocław, a wyskoczy nam lista najbardziej popularnych gabinetów i ośrodków. Gdy zależy nam na jakości usługi, wpiszmy dobry psycholog wrocław i skontrolujmy szczególnie fora internetowe oraz opinie internatów o konkretnych specjalistach w danej dziedzinie terapia małżeńska, porady psychologiczne, psychologia pracy, psycholog (kontynuuj) kliniczna.

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Źródło: bc-injury-law.com

Czasem negatywne symptomy, np. pogłębiające się uzależnienie od alkoholu czy brak ochoty na seks, mogą mieć bardziej skomplikowane podłoże i przyczyn ich pojawienia się trzeba szukać w przeszłości, relacjach z rodziną, metodach wychowawczych, które stosowali nasi rodzice. Wówczas skorzystajmy z pomocy psychoterapeuty. Algorytm poszukiwań jest nieco inny – posiłkując się przykładem Dolnego Śląska wpiszmy: psychoterapia wrocław, psychoterapeuta wrocław, tu jednak śledźmy ze szczególną uwagą opinie internatów, gdyż praca z psychoterapeutą to zadanie długotrwałe i między pacjentem a psychoterapeutą musi powstać specyficzna więź – ma on w stu procentach zyskać nasze zaufanie. Odważmy się jednak podjąć to wyzwanie, bo skuteczna terapia może odmienić nasze życie i uczynić nas odpornymi na stres (skonsultuj się ze specjalistą).

Zobacz

    Zobacz też