Jak efektywnie odzyskać psychofizyczną harmonię – oczyszczanie ciała

Niekiedy takie symptomy, jak nieustanne zmęczenie, bóle głowy czy dolegliwości gastryczne nie są wynikiem wyłącznie tymczasowego zestresowania, ale oznaczają coś istotniejszego. Ból to wołanie organizmu o pomoc, gdy dzieje się coś szkodliwego. W dwudziestym pierwszym wieku zbyt szybki styl życia, pełen pośpiechu, tłustego jedzenia i rozmaitych używek może sprawić, że w naszym organizmie wystąpi nagromadzenie szkodliwych substancji, które są neutralizowane zbyt wolno, a stanowią niemałe obciążenie.

Wiedzą o tym nieraz osoby zmagające się z otyłością, pijące alkohol , a także prowadzące nieaktywny tryb życia. Wówczas użyteczne może się okazać dokładne oczyszczanie organizmu (dowiedz się więcej: Apteka internetowa Allecco) – wymagający, lecz rzeczywiście efektywny i potwierdzony sposób na powrót do dobrego samopoczucia.

detoks
Autor: Asha Pagdiwalla
Źródło: http://www.flickr.com

Pragnąc oczyścić swój organizm, najlepiej w miarę możliwości wykluczyć używki (nawet biały cukier), korzystać z technik relaksacyjnych (długotrwały stres skutkuje nieraz za dużą ilością kortyzolu, co wywiera wpływ negatywnie na pracę mięśni i mózgu), spożywać pokarmy bogate w witaminy oraz minerały, szczególnie magnez; nieraz się zdarza, że zbyt długotrwałe działanie stresu skutkuje słabym przyswajaniem magnezu, którego z kolei niedobór utrudnia późniejsze odprężenie się. (http://www.allecco.pl/filter/category,502,kosmetyki-wyszczuplajace) Warto wzbogacić posiłki o pełnoziarniste pieczywo , a także surowe warzywa; ze względu na dużą zawartość błonnika zalecane jest spożycie sporej ilości płynów. Nagły głód można zaspokoić szklanką wody , a także starannym przeżuwaniem pożywienia – ludzki mózg reaguje z lekkim opóźnieniem na ilość sacharydów we krwi, a spokojne spożycie posiłków pomaga w efektywniejszym osiągnięciu sytości. Oczyszczanie organizmu to jednakże nie tylko brak używek, nawodnienie , jak również dieta, lecz także relaks i podejmowanie zdrowego wysiłku fizycznego – bardzo znane sposoby na uzyskanie psychofizycznej harmonii to joga, ćwiczenia oddechowe , a także lecznicze masaże. Świetnym uzupełnieniem detoksu będzie także sauna oraz ćwiczenia rozciągające. http://www.allecco.pl/

Sporo wskazówek na temat tego, jak w odpowiedni sposób zachodzi oczyszczanie organizmu, można odnaleźć w podręcznikach medycyny azjatyckiej, wyjątkowych kursach , jak również internecie – sieć internetowa to prawdziwa skarbnica wiedzy o zdrowym stylu życia. Z pewnością warto mieć na uwadze, że detoksu nie należy traktować jak jednorazowego zdarzenia – najlepiej potraktować go jako trening do o wiele przyjemniejszego, zdrowego trybu życia, który zaowocuje lepszą kondycją, skuteczniejszym radzeniem sobie z przeciwnościami , jak również osiągnięciem równowagi. W chwili, kiedy najpowszechniejsze sposoby na odzyskanie harmonii w życiu zawodzą, oczyszczanie organizmu to strzał w dziesiątkę – o ile są prowadzone według zasady „mens sana in corpore sano“. W razie problemów dotyczących kwestii zdrowego stylu życia w każdej sytuacji można popytać lekarzy o właściwe diety oraz ćwiczenia – na sto procent z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zobacz

    Zobacz też