Jak poradzić sobie z pielęgnacją nad osobą , która tylko leży?

Opieka nad osobami w podeszłym wieku lub pozostającymi w łóżku wymaga od bliskich wielu umiejętności, ale również ogrom cierpliwości. Najczęściej osoby w podeszłym wieku lub leżące nie mogą samemu wykonać wybranej czynności. Czy w takiej sytuacji można liczyć na pomoc, a jeśli tak, to od kogo możemy jej oczekiwać?

usługi pielęgniarskie na najwyższym poziomie
Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Opiekowanie się starszymi bądź leżącymi najbliższymi wymaga o ich opiekunów dość wiele wyrzeczeń. Pewnych czynności nawet bardzo troskliwy pielęgniarz nie jest w stanie zrobić we własnym zakresie. Włączenie kroplówki, zrobienie zastrzyku, włożenie bądź wymiana cewnika – z realizacją tych czynności nie poradzimy sobie samodzielnie. Na rynku działają jednak firmy, które świadczą usługi pielęgniarskie w domu pacjenta. Wspomniane usługi pielęgniarskie w domu pacjenta realizowane są przez pielęgniarski z dość potężnymi kwalifikacjami. Świadczą one na tylezróżnicowane usługi, pośród nich jest również zmiana opatrunków (zmień opatrunki z firmą Holistic Care Sp. z o.o.). Oferowana zmiana opatrunków to obok aplikowania zastrzyków najczęściej realizowane usługi w domach pacjentów. Wrocław jest tylko jednym z miast na terenie, których wykonywane są domowe usługi o charakterze pielęgniarskim. Wrocław to spore miasto, dlatego jego mieszkańcom najłatwiej jest znaleźć agencję świadczącą usługi pielęgniarskie w domu pacjenta.

Agencje pielęgniarek świadczą dość różnego pokroju usługi (wykonywanie zastrzyków w domu pacjenta). Osoby, które zajmują się osobami starszymi lub leżącymi mogą jednak korzystać z pomocy pielęgniarza, który może pomóc osobom które leżą i starszym w zrealizowaniu standardowej toalety. Zajmowanie się osobami starszymi jest dość wyczerpujące nie tylko fizycznie, ale także psychicznie dla takich ludzi.

Stąd niezwykle ciekawą formą usług, z której mimo wszystko korzystają osoby na co dzień zajmujące się osobami w podeszłym wieku jest opcja zatrudnienia osoby zajmującej się chorym na kilka dni. My w tym czasie możemy wyjechać i najzwyczajniej odpocząć. Z pomocy fachowej pomocy pielęgniarskiej możemy korzystać w bardzo dowolnej formie. Nie ma kłopotów, by pielęgniarka pojawiała się w domu tylko na kilka godzin, gdy my pracujemy. Można też zatrudnić pielęgniarkę na dwadzieścia cztery godziny.

Zobacz

    Zobacz też