Jak wyłonić apetyczną herbatę – rytuał picia herbaty

Masa osób jest aktualnie miłośnikami herbaty, szczególnie jeżeli mowa o pachnącej, ożywczej i prawdziwej herbacie. W dzisiejszych czasach zdołamy odszukać faktycznie ogromnie dużo rodzajów i typów herbaty z każdego zakątka świata.

herbata
Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalne herbaty są faktycznie wyjątkowe w smaku, zdecydowanie różnią się od herbat w saszetkach, jakie każdego dnia zdołamy odkryć w zwyczajnych sklepach i marketach. Prawdziwa herbata ma zdecydowanie inny, oczywiście lepszy, smak. Powinno się więc zastanowić się nad tym jak wybrać herbatę, aby była ona zdrowa i znamionowała się nadzwyczajnym smakiem i bogatym aromatem.

Bezspornie wskazane jest poznać się z typami herbat naturalnych, a także dowiedzieć się, które regiony świata słyną z najlepszej herbaty. Bez wątpienia głębią smaku będą znamionować się herbaty pochodzące z Japonii, szczególnie, że to właśnie tam powstał rytuał picia herbaty, jaki w dalszym ciągu jest świętowany przez sporo osób. Herbata pojawiła się w Japonii mniej więcej VI wieku i przywędrowała tam z Chin.

Jednak dopiero w 1191 roku herbata na stałe zagościła w Japonii, a wszystko to za pomocą twórcy sekty buddyjskiej w Japonii, który jako pierwszy siał nasiona herbaty. Dużą rolę w historii herbaty w Japonii odegrał również Sen Rikyu, jaki był mistrzem herbaty i przedstawił filozofię herbatyzmu, jaka do dzisiaj jest praktykowana w całej Japonii. Obecnie, z racji pewnej legendy, herbatkę piję się w celu oddalenia od siebie znużenia, i także wyrażenia filozofii Zen, na jaką składa się czar i prostota.

herbata
Autor: Frank Haferkorn
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpliwości herbaty pochodzące z Japonii niezwykle zasmakują miłośnikom tego napoju, chociaż wyśmienitą herbatę można także odnaleźć w wielu innych krajach. Należałoby poszukać informacji na temat herbaty, przykładowo w Internecie, bez wątpienia odkryjesz tam informacje o wielu typach herbaty, których należałoby spróbować, np. na stronie http://magiaorientu.com.pl/. Informacje te z pewnością pomogą Ci wyłonić najlepszą dla siebie herbatę, która zachwyci Cię głębią smaku i fenomenalnym aromatem, a do tego będzie zdrowa dla Twojego organizmu oraz owocnie wpłynie na Twoje samopoczucie.

Zobacz

    Zobacz też

    Ciekawe

    • Brak kategorii