Czym zajmuje się psycholog dziecięcy i jak znaleźć najlepszego specjalistę? Kiedy najlepiej skorzystać z jego usług?

Psycholog dziecięcy pracuje z najmłodszymi i ich rodzinami. Można od niego oczekiwać, że będzie miał sporą wiedzę oraz umiejętności w obszarze pracy z najmłodszymi. Specjalista tego typu ma wykształcenie, dzięki któremu jest w stanie wykonywać ten zawód.

pani psycholog
Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu rodziców to dosyć oczywiste, iż tego typu osoba posiada wykształcenie, nawet więc takich spraw nie weryfikują. Tymczasem zawsze musimy to zweryfikować, gdyż na rynku jest wielu oszustów, jacy jedynie czekają, że zgłosi się do nich zbyt ufna rodzina. Zawsze tak więc należy sprawdzić, czy to tak naprawdę psycholog dziecięcy, bo nasze dziecko może na tym bardzo stracić. W jakim miejscu odnaleźć tego rodzaju fachowca?- www.integracja-plus.pl/oferta/4-pomoc-psychologiczna

Faktycznie najmniej skomplikowanym sposobem jest odnalezienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pod jaką podlega przedszkole albo szkoła naszego dziecka. Tak naprawdę w każdym z miast są tego typu placówki, wiadomo jednakże, iż w większych ośrodkach miejskich, jak Poznań jest lepiej, ale nie zmienia to faktu, że bez problemu takie coś znajdziemy.

Korzystanie z pomocy gwarantowanej przez poradnie państwowe jest bezpłatne. W tego rodzaju miejscach jest rehabilitacja dzieci, jesteśmy w stanie skorzystać oferty diagnostycznej, lecz również poradnictwa, na przykład w kwestiach wychowawczych- http://www.integracja-plus.pl/oferta/6-fizjoterapia-i-rehabilitacja-dzieci. Oprócz poradni publicznych, istnieje również wiele niepublicznych, gdzie można wyszukać psychologów, którzy pracują z dziećmi. Zawsze można o to popytać znajomych, możliwe, że ich dziecko korzystało z usług tego rodzaju poradni i warto właśnie tam się udać.

chłopcy, dzieci
Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście coraz częściej psychologa możemy spotkać również w placówce, do jakiej uczęszcza nasze dziecko, dzięki temustwarza to możliwość częstej obserwacji naszego dziecka. Dzieci także przyzwyczajają się do takiej osoby, co sprawia, że z większą ufnością chodzą do takiego specjalisty.

A czemu powinniśmy posyłać dziecko do psychologa, są w stanie spytać niektórzy, jak nie istnieją żadne problemy wychowawcze? Oczywiście, jeśli czujemy, iż wszystko jest w porządku, a dziecko jest szczęśliwe, to nie powinniśmy je niepokoić takimi wizytami. Mimo to psycholog przydatny jest w różnych sytuacjach, gdy przykładowo ma orzec, czy dziecko powinno chodzić do szkoły czy może pozostać jeszcze w przedszkolu.

Zobacz

    Zobacz też