KILKA SŁÓW O PROSZKACH, TABLETKACH, SYROPACH I SPOSOBIE LECZENIA

Dla wielu osób lekarz powinien być cudotwórcą, który za pomocą fiolki z lekiem sprawi, że będziemy niczym ponownie narodzeni. Tymczasem lekarstwa są w stanie pomóc, ale nie muszą. Leczenie bywa nieskuteczne, chociaż doktorzy zrobią wszystko co w ich mocy.

Dlatego, żeby nie musieli siedzieć w kolejkach do doktorów. Sporo osób uważa, że paraleki, czyli wszelkiego typu suplementy również posiadają zbawienną siłę działania. Gdy tymczasem suplementy można stosować w momencie, kiedy mamy odpowiednio stworzone posiłki (http://www.aptekachojna.pl/dolegliwosci.html). Jeśli posiłki są nieregularne i wydaje nam się, że jakieś suplementy wspomogą nasz organizm w zachowaniu dobrej kondycji to jesteśmy w dużym błędzie. W Polsce ciągle panoszy się myśl, że samemu da się wyleczyć, że syrop babci uleczy wszystkich. Nie wspominając już o ludziach w podeszłym wieku, które korzystają z pewnych leków jak z panaceum. Trudno zmienić tą naszą mentalność, na szczęście z roku na rok poczucie odpowiedzialności Polaków stale wzrasta i przez to doktorzy mogą lepiej pomagać pacjentom.

PIGUŁKA DOBRA NA WSZYSTKO?

lekarstwa w opakowaniu
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Półki w aptekach uginają się od leków różnego rodzaju. Są to tabletki na zaparcia i tabletki uśmierzające ból dla tych, którzy mieli trudne operacje. Pośród leków są te refundowane i te, za które trzeba zapłacić sto procent. Nie wszyscy pacjenci realizują recepty, a niektórzy wykupują wszystkie paraleki, które można wziąć bez recepty. Wszyscy chce być pełni sił, ale nie wszyscy wie, że leczenie to nie wszystko. Trzeba sami o siebie dbać, pamiętajmy, że jeśli my sami nie nauczymy się jeść o regularnych posiłkach i nie będziemy ćwiczyć to możemy zapomnieć o tym, że doktor będzie w stanie nam pomóc na nasze osłabienie czy na bóle głowy. Zdarza się, że sporo objawów pojawia się w naszym życiu na nasze osobiste życzenie (http://www.aptekachojna.pl/uklad-moczowo-plciowy.html). Dlatego tak istotne jest już przy leczeniu objawów, by niczego przed lekarzem nie zatajać, bo prędzej czy później wszystko i tak wyjdzie. Leki są łatwodostępne ale są też często drogie, dlatego trzeba profilaktycznie się przebadać, nie umniejszać objawów i samemu pomyśleć czy aby na pewno nie jest tak, że sami wywołujemy jakiejś dolegliwości przez swój niezdrowy tryb życia.

Zobacz

    Zobacz też