Masz za sobą wypadek? Chciałbyś polepszyć sprawność? Rehabilitacja jest obowiązkowa

Każdemu z nas może przytrafić się wypadek. Zarówno ten samochodowy, jak i ten na stanowisku pracy. Możliwe są także wypadki na nartach lub złamanie nogi na idealnie równym chodniku. Każdy wypadek może pozostawić po sobie widoczny ślad w postaci zmniejszonej sprawności i kłopotów z poruszaniem się. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być właściwie prowadzona rehabilitacja

.

piłka do ćwiczeń
Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com
Rehabilitacja zawsze powinna mieć miejsce tylko na zalecenie lekarza. Nigdy nie należy decydować się na nią bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. Powinna również być prowadzona przez specjalistę w tym zakresie. Powinno się pamiętać, że źle dobrane ćwiczenia po urazie mogą wyrządzić więcej szkody niż dobrego. Rehabilitant może podczas swojej pracy sięgać po najróżniejsze akcesoria. Wśród tych najpopularniejszych obecne są między innymi piłki rehabilitacyjne i guma do ćwiczeń. Zastosowanie takich przyrządów, jak piłki rehabilitacyjne i guma do ćwiczeń zwiększają możliwości, jakie podczas pracy z pacjentami ma rehabilitant.

Może Cię również zainteresować: https://sklep-amplio.pl/30-tasmy-i-gumy-do-cwiczen

Każdy, kto wybiera się na zajęcia rehabilitacyjne powinien pamiętać o odpowiednim stroju. Najlepiej jest założyć zrobiony z bawełny dres, który nie krępuje ruchów, a jednocześnie nie spowoduje nadmiernego pocenia się ciała. Warto bowiem wiedzieć, że ćwiczenia – zwłaszcza w pierwszym okresie po urazie – mogą być związane z wielkim wysiłkiem.

|L|W=194|ALT=guma do ćwiczeń]Zrobienie niektórych z nich może być ogromnym wyzwaniem dla osoby, która ma za sobą poważny uraz. Z całą pewnością jednak nie należy się poddawać ani zniechęcać. Systematycznie oraz prawidłowo prowadzona rehabilitacja daje doskonałe efekty i istotnie poprawia sprawność fizyczną. Dużo osób na skutek właśnie rehabilitacji wróciła do prawidłowego funkcjonowania. Bez niej nie byłoby to możliwe.

Rehabilitacja zalecana jest w przypadku większości osób, które przeszły duży uraz. Często jednak trzeba na nią naprawdę długo czekać. Wyjściem z sytuacji okazuje się być rehabilitacja odbywająca się w prywatnych ośrodkach. Tutaj jednak ceny potrafią naprawdę mocno zaskoczyć. W konsekwencji nie wszystkich stać na taki luksus. Należy jednak zrobić wszystko, aby z zajęć rehabilitacyjnych korzystać możliwie jak najczęściej. To z ich pomocą można zapomnieć o urazie.

Zobacz

    Zobacz też