Nasze zdrowie – hormonalne wahania – zobacz porady

Żyjemy w czasach, które wciąż się zmieniają. Wielu z nas przemierza nieustannie trasę dom – praca – sklep co staje się naszą rutyną i zapominamy o tym, aby stworzyć sobie przestrzeń na cieszenie się życiem i z małymi sprawami. Szybkie tempo zmian, niedbale przygotowywane posiłki z chemicznymi dodatkami, brak snu, stres, wady wrodzone, zbyt mała aktywność fizyczna, mało wody i tlenu w organizmie… Tego rodzaju wyliczankę można by było mnożyć bez końca.

Są to czynniki, które powodują różne choroby, na jakie zapada coraz więcej z nas. Okazuje się, że niektórzy unikają lekarzy z daleka i większość z nas zgłasza się do specjalistów dopiero wtedy, kiedy czujemy się faktycznie źle. Niestety zazwyczaj kończy się to źle.
4health.pl/
Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby nazwać się dojrzałą i odpowiedzialną za siebie osobą, powinniśmy zacząć się systematycznie badać, bowiem profilaktyka jest najlepszą drogą do prawidłowego utrzymania zdrowia. Musimy wiedzieć, że na choroby endokrynologiczne zapada coraz więcej ludzi bez względu na wiek, wykształcenie, miejsce pracy i mieszkania. Każdy z nas może mieć problemy z wydzielaniem hormonów, stąd też absolutnie nie należy bagatelizować objawów, które towarzyszą tego typu chorobom. To my sami mamy wpływ na to, czy pójdziemy się zbadać, czy nie.

Czasem kilka złotych, które zapłacimy za sprawdzenie, czy z naszą tarczycą, jak najbardziej wszystko jest w porządku wystarczy, by wcześniej móc wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości. Dobrze też będzie, jeżeli raz na jakiś czas endokrynolog Katowice sprawdzi nasz stan i stwierdzi, czy potrzebne jest nam leczenie farmakologiczne. Warto zajrzeć tu: 4health.pl.Jeśli więc chcemy w pełni brać odpowiedzialność za swojej życie i zdrowie, powinniśmy zawczasu zacząć dbać o siebie. Tylko my sami jesteśmy w stanie wymienić objawy somatyczne występujące pod różnymi postaciami.

Wiedzmy także, że większość chorób nie bierze się znikąd, stąd też powinniśmy o siebie się troszczyć. Każdego dnia wychodźmy na spacer, dotleniajmy swój organizm, dbajmy na bieżąco o ruch. Patrzmy na to, co wkładamy do sklepowego koszyka, w jaki sposób przygotowujemy posiłki, ile jemy i czy często. Wyłączmy telewizor i kładźmy się wcześnie spać. Zrezygnujmy z używek i oczyszczajmy regularnie organizm. Żyjmy zgodne z naturą, a w każdym dniu będziemy czuć, że mamy w sobie wystarczająco dużo mocy, by rozpoczynać nowe wyzwania.

Zobacz

    Zobacz też