Nadwaga to poważny problem. Walczmy z nim na wszystkie dostępne sposoby

Zgrabna sylwetka jest nie tylko kwestią wyglądu zewnętrznego, ale przede wszystkim wyznacznikiem naszego aktualnego i przyszłego zdrowia. Niestety wiele osób całkowicie ignoruje fakt, że nawet niewielka nadwaga ma wielki wpływ na ich samopoczucie i funkcjonowanie różnorodnych organów ciała. Otyłość jest też przyczyną licznych dolegliwości, które nie tylko skutecznie utrudniają życie, ale nawet stanowią dla niego poważne ryzyko. Jednym z najpoważniejszych, a zarazem najczęstszych skutków nadwagi i nieodpowiedniej diety jest cukrzyca typu 2.

otyłość u mężczyzn
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Otyli często uskarżają się także na schorzenia układu krążenia, pokarmowego i oddechowego. Zmagają się z żylakami, nadciśnieniem i dokuczliwymi bólami stawów. Do wyżej opisanych problemów dochodzi naturalnie izolacja społeczna, dyskomfort psychiczny i wstyd, który wielu osobom z nadwagą odbiera radość życia. W związku z tym, że liczba takich ludzi rośnie z ogromną szybkością, otyłość staje się jednym z najtrudniejszych do pokonania problemów zdrowotnych na świecie. Żyjemy w dziwnych czasach. Z jednej strony dysponujemy ogromną wiedzą medyczną i potrafimy leczyć choroby, które jeszcze nie tak dawno temu uchodziły za nieuleczalne.

Mamy także doskonałe możliwości w zakresie zapobiegania różnym dolegliwościom. Z drugiej strony odżywiamy się byle jak, zarywamy noce i zaniedbujemy aktywność fizyczną. Smutne jest to, że stres, dieta składająca się głównie z fast-foodów, alkohol i papierosy oraz brak ruchu są w stanie przekreślić nasze szanse na zdrowe i długie życie pomimo nieustannego rozwoju medycyny i przemysłu farmaceutycznego, który dał nam suplementy na odchudzanie (www.greenpowerslim.pl/).

Na szczęście alarmy podnoszone przez lekarzy i instytucje prozdrowotne zaczynają odnosić pierwsze skutki. Ludzie pomału uświadamiają sobie konsekwencje nieograniczonej konsumpcji czekolady, piwa czy smażonych potraw i decydują się na zmianę trybu życia. W walce z nadwagą i dawnymi przyzwyczajeniami mogą liczyć na pomoc dietetyków, trenerów personalnych i lekarzy specjalistów. W sklepach dostępne są także rozmaite suplementy na odchudzanie, które przyspieszają metabolizm lub blokują uczucie głodu. Prawdziwą bombą ostatnich miesięcy jest pokrzywa indyjska. Odchudzanie z preparatami zawierających ekstrakt z tej azjatyckiej rośliny (opis z MMD) jest o wiele bardziej efektywne niż samo ograniczenie niezdrowego jedzenia.

Zobacz

    Zobacz też