Sposoby na wsparcie pamięci oraz koncentracji? Dowiedz się, co zrobić, aby poprawić pracę mózgu

Tak samo jak troszczymy się o swe ciało i uprawiamy aktywność sportową, tak samo musimy opiekować się własnym mózgiem. Jeżeli nie będziemy przymuszać go do ćwiczeń oraz dbać o niego szybko zauważymy, iż gorzej przyswajamy nową wiedzę lub coraz słabiej z naszym skupieniem w pracy. Co zatem zrobić, by nie mieć problemów z mózgiem?

Świat Leku czytaj
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko musimy w wolniejszym czasie rozwikływać różnego rodzaju krzyżówki i rebusy. To pierwszorzędne ćwiczenie dla naszego mózgu. Możemy też uczyć się języków, np. każdego dnia zapamiętać dwa-trzy nowe wyrazy. Na początku nie będzie łatwo, ale z czasem będziemy coraz lepiej dawać sobie radę i na kolejne wakacje spokojnie będziemy mogli jechać do kraju, który zawsze chcieliśmy zwiedzić, ale się baliśmy z powodu nieznajomości języka. Jednak nie przesadzajmy z nauką, ponieważ nie można z miejsca skakać na głęboką wodę oraz będziemy mieli trudności z uporządkowaniem i zaabsorbowaniem nowych informacji przez zbyt szybkie tempo. Korzystniejsza jest wolniejsza, ale dużo skuteczniejsza praca.

Na poprawę działania mózgu wpływa także właściwa dieta, a kluczowe są wit. C i E, żelazo, selen lub kwasy omega 3. Toteż jedzmy sporo owoców, warzyw, ryb, jak również orzechy. Wsparciem dla diety i ćwiczeń są dodatkowo tabletki na pamięć i koncentrację, jakie na przekór rozumowaniu wielu ludzi wcale nie są tylko dla osób starszych. Może je brać każdy, kto potrzebuje wydajniejszej pracy mózgu.

Zawierają i witaminy, i minerały, jakich może być deficyt w naszym organizmie, a także lecytynę, żeń-szeń, guaranę oraz kofeinę. Biorąc je każdego dnia nie będziemy mieć kłopotów z zapamiętywaniem, a egzaminy na studiach czy testy w pracy pójdą nam idealnie. Branie takich tabletek naprawdę dobrze przemyśleć.

tabletki
Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli od pracy nas pamięcią i koncentracją przyjdą bóle głowy, przyłóżmy sobie zimne kompresy, o czym możesz przeczytać – rodzaje kompresów (rodzaje kompresów). Nie przeciążajmy się, albowiem w ćwiczeniach sportowych zbyt duży wysiłek prowadzi do kontuzji, w przypadku mózgu zaś także możemy się zmęczyć, lecz raczej psychicznie, niż fizycznie. Podejdźmy do tego spokojnie – z właściwą dietą, tabletkami i krzyżówkami ekspresowo spostrzeżemy pomyślne rezultaty i będziemy z nich usatysfakcjonowani, to pewne.

Zobacz

    Zobacz też