Starasz się o dzieci od jakiegoś czasu, ale się nie udaje? Może skutecznym rozwiązaniem będzie in-vitro?

W dzisiejszych czasach niestety coraz większa liczba par praktycznie na całym świecie ma kłopoty z zajściem w ciążę. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, jednakże najważniejsza z nich jest taka, iż bezpłodność stopniowo stacje się chorobą cywilizacyjną. W współczesnych czasach życie na naszej planecie nie jest tak łatwe jak jeszcze kilka wieków temu, szczególnie ze względu na ogromne zanieczyszczenie powietrza, gleby lub zwyczajnie jedzenia, które spożywamy, a które oczywiście jest o wiele bardziej przetworzone niż nawet jeszcze kilkanaście lat wstecz. W dodatku kobiety decydują się na potomstwo w coraz późniejszym wieku, chcąc najpierw zrobić karierę i osiągnąć stabilizację finansową i zawodową.

Jeśli jesteś w wieku około trzydziestu lat, bez wątpienia spotkałeś się już z kłopotami z bezpłodnością u swoich znajomych. Wydaje się, że aktualnie jednym z najprostszych sposobów na rozwiązanie tego rodzaju kłopotów jest zapłodnienie in vitro, czyli w sztucznych warunkach szpitalnych. Jakkolwiek in vitro zdecydowanie nie daje pewności, że uda się zajść w ciążę, a w dodatku ją utrzymać, jednakże bez wątpliwości jest to wielka szansa dla osób, które chcą mieć potomstwo, a z jakichś przyczyn im się to nie udaje sposobami naturalnymi. Szczegóły znajdziesz na stronie: http://gyncentrum.pl/in-vitro.

Jeżeli interesuje Cię zapłodnienie in vitro, oczywiście najpierw musicie udać się do lekarza, który specjalizuje się w tego rodzaju zabiegach. Na początku konieczne jest zdiagnozowanie przyczyn, dla których nie udaje Wam się spłodzić dziecka – oczywiście konieczne jest badanie nasienia, bowiem zazwyczaj to po stronie mężczyzny leży powód bezpłodności pary.

Próbówki laboratoryjne
Autor: 123dan321
Źródło: http://www.sxc.hu
Dopiero jeśli badanie nasienia nie wykaże żadnych nieprawidłowości, wówczas badaniom musi poddać się kobieta. Jeżeli okaże się, iż któreś z partnerów jest bezpłodne, wówczas oczywiście jedynym sposobem na posiadanie potomstwa jest zapłodnienie in vitro. Sprawdź diagnostyka spermy.

Jeżeli zdecydujecie się na zapłodnienie in-vitro, oczywiście musisz uzbroić się w cierpliwość. Najczęściej nie jest tak, iż już pierwszy zabieg się udaje – in vitro to powolny proces, który może trwać nawet parę lat. Jeśli jednak jesteście wystarczająco zmotywowani i gorąco chcecie mieć dzieci, wtedy in vitro zdecydowanie jest dla Was znakomitym rozwiązaniem.

Zobacz

    Zobacz też