Trudny temat – co sądzisz na temat leczeniu in-vitro? Trzeba o tym dyskutować.

Jakkolwiek niedużo się o tym jeszcze mówi, w aktualnych czasach coraz większa ilość kobiet ma trudności z zajściem w ciążę. Co źle wpływa na kwestie naszej płodności i czy można temu zaradzić? In-vitro to bez wątpienia niełatwy temat, ale okazuje się, iż musi się z nim mierzyć coraz większa liczba Polek. Co ma niedobry wpływ na naszą płodność? W aktualnych czasach na pewno fakt, że dziewczyny zwykle odkładają decyzję o urodzeniu dzieci na odległą przyszłość. Jeszcze parędziesiąt lat wcześniej kobiety często rodziły dziecko przed dwudziestym piątym rokiem życia.

badanie usg
Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

To z punktu widzenia natury zdecydowanie najlepszy okres na rodzenie dzieci. Tymczasem obecnie rzadko która dziewczyna świadomie decyduje się na dziecko przed trzydziestką. Zwykle chcemy najpierw zrobić karierę, osiągnąć pozycję i odłożyć sporo pieniędzy. Niebagatelny wpływ na odkładanie na później decyzji o rodzeniu dzieci mają także kwestie finansowe – chyba każdy normalny człowiek zdaje sobie sprawę z faktu, że aby utrzymać dziecko, potrzeba naprawdę dużo pieniędzy i właściwe warunki mieszkaniowe. Kobiety coraz częściej odkładają decyzję o posiadaniu dzieci, a czas non stop ucieka. Co robić w takich przypadkach? Zdecydowanie niezłym pomysłem będzie test na płodność. Nawet jeżeli nie chcesz mieć w danej chwili dziecka, niewątpliwie warto go wykonać. Dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, czy w ogóle, a jeśli tak to pod którymi warunkami będziesz mieć szansę na dziecko. Jeśli bowiem test na płodność wykaże, że nie możesz posiadać dzieci albo że Twoje szanse na zajście w ciążę nie są wielkie, wówczas trzeba od razu rozpocząć terapię. Dzięki temu będziesz mieć o wiele większe szanse na posiadanie dziecka w przyszłości. Jeśli jednak terapia nie przyniesie efektów, wówczas zostaje Ci jedynie klinika in vitro.

ciąża
Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli tylko terapia in vitro nie jest sprzeczne z Twoimi przekonaniami, jest to na pewno najlepszy sposób na posiadanie wymarzonego dziecka. Niemal możesz być pewna, że klinika in vitro da Ci wielki komfort, a lekarze otoczą Cię znakomitą opieką. Tam, z ich pomocą i ze wsparciem Twojego męża będziesz w stanie zajść w wyczekaną ciążę. Terapia in vitro to sposób, który daje ogromną nadzieję niezwykle wielkiej liczbie par. Dzięki temu zabiegowi już wiele par na świecie zdołało urodzić swoje wyczekane dzieci – jeżeli zatem zależy Ci na posiadaniu dzieci, zdecydowanie nie powinnaś się zastanawiać.

Zobacz

    Zobacz też