W jaki sposób wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia? Od czego zacząć? Czego dobrze będzie się wystrzegać?

Blisko natury tryb życia oraz zdrowa dieta to ostatnimi czasy często poruszane tematy. Sporo ludzi chce dbać o stan zdrowia swój oraz swojej rodziny jak najlepiej. Nie powinno to nikogo dziwić gdyż w czasach kiedy w tak dużej ilości miejsc powietrze jest zanieczyszczone, gdy spożywamy tak dużo mocno przetworzonej żywności, gdy wiecznie dokądś gnamy oraz nie mamy na nic czasu warto zwrócić więcej uwagi na nasze zdrowie. Co można zrobić oraz jakie rzeczy zmienić na lepsze aby nasze zdrowie w ten sposób zyskało.

zdrowa żywność, warzywa
Źródło: ekoj.pl
Ogromne znaczenie dla naszego ciała ma dieta. To przez to co jemu możemy dostarczać swojemu ciału te dobre substancje, które wpływają dobrze na stan naszego zdrowia. Nie można wszystkiego naprawić tak od razu, ale trzeba zacząć od małych kroczków oraz stopniowo wprowadzać zmiany. Objadanie się i dostarczanie sobie zbyt dużej ilości cukru to dziś norma. Niestety, ale na takie dwie rzeczy w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę.

Następnie musimy zobaczyć skąd pochodzi jedzenie, które kupujemy oraz czy aby faktycznie zawsze wiemy co jest w takich artykułach, które kupujemy. Należy systematycznie wyrzucać z naszego kosza na zakupy mocno przetworzoną żywność, by kupować produkty, z jakich od początku do końca będzie można samemu przygotować coś do jedzenia. Na początku możemy mieć sporo trudności jeśli chodzi o pomysły. Natomiast później nabierzemy wprawy i pewności siebie w kuchni. Po jakimś czasie takie danie jak dajmy na to kaszotto z kurczakiem już nie będzie dla nas tajemnicą- zobacz stronę. Natomiast na wszystko trzeba czasu, z tego powodu nie wolno się zniechęcać.

Kolejna sprawa to kosmetyki i substancje chemiczne, jakie stosujemy na co dzień, a które zawierają dużo szkodliwych substancji. Czasami nawet nie mamy o tym pojęcia, iż pewnych substancji lepiej unikać. Taką substancją jest choćby SLS to znaczy laurylosiarczan sodu, jaki bardzo źle wpływa na stan naszej skóry, powodując zmniejszenie jędrności i stopniowo wysuszając ją.

zdrowe jedzenie, zdrowa potrawa
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy szukać zatem produktów bez takich niepotrzebnych chemicznych dodatków jak żel pod prysznic czy szampon bez SLS. Używajmy możliwie najbardziej naturalnych kosmetyków i środków czyszczących- nawet przydatna strona, dobrze odwiedzić. Zapewne nie zdajemy sobie sprawy z tego, że często takie zdrowe substancje posiadają dużo zastosowań w gospodarstwie domowym. Tak jak sok z cytryny, jaki usuwa kamień. Warto w związku z tym jak najczęściej sięgać po rzeczy pochodzenia naturalnego, które nam nie szkodzą, niż za każdym razem stosować niepotrzebnie chemiczne, źle wpływające na nasz stan zdrowia.

Zobacz

    Zobacz też