We współczesnym społeczeństwie wyrobił się pogląd, że każda osoba mająca jakieś problemy ze swoim zachowaniem bądź osobowością musi udać się na wizytę do psychologa.

We dzisiejszym społeczeństwie wyrobił się pogląd, że każda osoba posiadająca jakieś problemy ze swoim zachowaniem bądź osobowością powinien udać się na wizytę do psychologa. Jest to nawet modne, gdyż zwłaszcza osoby zamożne zazwyczaj mają swoich osobistych psychoterapeutów.

Z zasady psychologowie to wysoko wykształceni specjaliści, którzy ukończyli prestiżowe uczelnie, czyli osoby które powinny mieć odpowiednie kwalifikacje do pomagania ludziom z problemami. Na nieszczęście często praca psychologa przypomina porady średniowiecznego szamana, który próbuje znaleźć skomplikowane rozwiązania bardzo oczywistych kłopotów. Można zauważyć to szczególnie w przypadku młodszych pacjentów, których opiekunowie przychodzą z problemem pod tytułem: moje dziecko bije inne dzieci. Wtedy do akcji wkracza psycholog, który twierdzi, że to całkiem zwyczajne zachowanie w trakcie dorastania i nie można dziecka w tym ograniczać. Efektem takiego podejścia do sprawy są ulice pełne niewychowanych wyrostków, dla których nieposłuszeństwo wobec rodziców jest normalną sytuacją.
psycholog
Źródło: flickr.com

Naturalnie dzisiaj bez problemu możemy zatrudnić psychologa, na każdym kroku możemy zauważyć reklamy typu: gabinet psychologiczny wrocław lub dobry psycholog wrocław, jednakże warto zastanowić się czy faktycznie taka osoba jest nam potrzebna – dobry psycholog z Wrocławia w Charakterownia. Prawda jest taka, że większość problemów z wychowaniem jest znana ludzkości od wielu lat i są na nie sprawdzone sposoby. W dawnych czasach ludzie nie potrzebowali psychologów, żeby wychować swoje dzieci. Obecnie niestety rodzice traktują swoje dzieci jak królów i księżniczki, których pod żadnym pozorem nie można tknąć nawet palcem, a wszystkie problemy z zachowaniem są tłumaczone różnymi chorobami typu ADHD.

Rzecz jasna część z tych problemów faktycznie ma podłoże w jakiejś chorobie, jednak zdecydowana większość z nich bierze się złego wychowania. Trudna prawda jest taka, że dzisiejsi rodzice są bez przerwy zajęci, w skutek czego nie mają wystarczająco dużo czasu dla swoich dzieci co w prostej drodze prowadzi do błędów w wychowaniu. Reasumując w dzisiejszych czasach mamy do czynienie ze swego rodzaju modą na psychoterapeutów – gabinet psychoterapii Charakterownia.
Posiadanie osobistego psychologa staje się bez mała symbolem statusu społecznego. Niestety moda ta przekłada się także na dzieci oraz młodzież, których rodzice próbują zamaskować swoją nieudolność za pomocą wymyślonych chorób swoich latorośli. Prawda jest jednakowoż taka, iż w większości przypadków wystarczy poświęcić im odrobinę więcej czasu, a zdecydowana większość problemów sama się rozwiąże.

Zobacz

    Zobacz też