Zdrowie kobiety, czyli po jakie suplementy i kiedy sięgać

Każda pani przechodzi w toku swojego życia przez określone zmiany, które są wynikiem zachodzących w organizmie zmian hormonalnych. Pojawiają się one w okresie dojrzewania, ciąży, porodu oraz przekwitania. Każdy z tych etapów w życiu pani wymaga nieco odmiennego dbania o siebie, a w związku z tym zażywania innych witamin i suplementów.

Kobiecy organizm jest przez znaczną część życia narażony przede wszystkim na znaczącą utratę krwi. Wszystko w konsekwencji mających miejsce co miesiąc krwawień menstruacyjnych, które u wielu przedstawicielek płci pięknej mogą prowadzić do rozwoju anemii i utrudniającego funkcjonowanie osłabienia. To właśnie z tego powodu tak istotne jest, aby witaminy dla kobiet w czasie płodności zawierały głównie żelazo oraz witaminę C, która mocno ułatwia jego wchłanianie – preparaty witaminowe dla pań (preparaty witaminowe dla pań). Dzięki temu kobieta objęta będzie ochroną przed anemią. Takie składniki muszą zawierać też witaminy dla kobiet będących w stanie błogosławionym. W tym jednak wypadku zagrożenie anemią nie wynika z menstruacji, a rosnącego w łonie matki maluszka. Organizm matki musi bowiem wyżywić nie tylko siebie, ale także maluszka.
tabletki
Źródło: http://sxc.hu/

Naprawdę trudnym czasem w życiu każdej przedstawicielki płci pięknej jest menopauza, która dotknie każdą panią. Wiele pań przechodzi przez nią wyjątkowo ciężko. Narzekają one na uderzenia gorąca, silne pocenie się, wahania nastrojów. Funkcjonowanie w tym czasie jest naprawdę wyjątkowo trudne. Pomocne okazują się być tabletki na menopauzę, które naprawdę rewelacyjnie radzą sobie przytoczonymi dolegliwościami (aptekazawiszy.pl/duofem28tableteknadzieni28tableteknanoc-p-36567.html (aptekazawiszy.pl/duofem28tableteknadzieni28tableteknanoc-p-36567.html)). Tabletki na menopauzę powinny zawierać między innymi wyciąg z soi, który dostarcza kobiecemu organizmowi substancje działające podobnie do kobiecych estrogenów, których w czasie menopauzy po prostu zaczyna brakować.

Specyfiki tego rodzaju mogą zawierać też ekstrakt z koniczyny czerwonej. W nim też znajdują się fitoestrogeny, dzięki którym objawy typowe dla okresu przekwitania nie są aż tak trudne do zniesienia (zapytaj w aptece (zapytaj w aptece)). W aptekach znaleźć można wiele specyfików tego typu, których stosowanie jest w przypadku większości kobiet całkowicie bezpieczne. Zawsze zaleca się jednak spytać o zdanie swojego lekarza ginekologa lub przynajmniej pracownika apteki. W przypadku okresu przekwitania poleca się również stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Bardzo poprawia ona samopoczucie kobiet, w u których praca jajników zanika.

Zobacz

    Zobacz też