Znane środki przeciwbólowe

Wiele środków o działaniu przeciwbólowym i wykazujących działanie przeciwgorączkowe jest dostępnych w aptekach bez konieczności pójścia po receptę. Środki te są bezpieczne, jednak nie powinno się przesadzać z ich stosowaniem.

tabletki
Autor: Stefan Funke
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród znanych środków medycznych dostępnych w aptece bez recepty jest No-Spa. No-Spa jest lekiem o działaniu rozkurczowym na mięśnie gładkie. Skurcz mięśni gładkich powoduje silne bóle brzucha. Może pojawić się poprzez stres, często skurcze te są rezultatem przejedzenia. Na skurczowe bóle podbrzusza bardzo często skarżą się również kobiety w czasie miesiączki. No-spa należy do jednego z najczęściej stosowanych leków przy takiego rodzaju dolegliwościach – Świat Leku (Świat Leku).

Jest dostępny bez recepty w aptekach również internetowych. Składnikiem, który zawarty jest w leku No-Spa jest chlorowodorek drotaweryny. To właśnie tego typu substancja eliminuje bóle powstałe przez skurcze mięśni gładkich. Substancja ta wchłaniana jest błyskawicznie, dlatego ból po zażyciu tabletki mijają bardzo szybko. Jak wszystkie środków medycznych, także No- Spa może wywołać skutki uboczne. Skutki uboczne zdarzają się mimo wszystko u bardzo małej liczby osób. Nim połkniemy pigułkę uważnie przeczytajmy dołączoną do opakowania ulotkę.

tabletki
Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród udostępnionych bez recepty medykamentów o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym znajduje się Pyralgina o czym można przeczytać – idź na stronę (idź na stronę). Lek Pyralgina jest wykorzystywana jako lek przeciwbólowy dla osób z silnymi dolegliwościami bólowymi. Jako środek przeciwgorączkowy mogą ją zażywać osoby, u których gorączka nie spada pomimo zażycia innego środka przeciwgorączkowego oraz osoby, które nie powinni stosować innych leków wykazujących działanie przeciwgorączkowe. Zanim zdecydujemy się zażyć kupiony w zwykłej bądź internetowej aptece środek, musimy bardzo uważnie przeczytać dołączoną do opakowania ulotkę. Najchętniej kupowaną postacią Pyralginy bywają tabletki. Od jakiegoś czasu lek ten dostępny jest również w postaci granulek, które rozpuszczalne są w wodzie.

Tak samo No-Spa jak i Pyralgina są lekami, których nie wolno stosować kobietom w ciąży. Obu tych środków nie powinny spożywać również kobiety karmiące piersią. Używanie tych leków w ciąży jest możliwe jedynie po konsultacji z lekarzem.

Zobacz

    Zobacz też